• DSC07797.JPG
 • DSC07800.JPG
 • DSC07808.JPG
 • DSC07809.JPG
 • DSC07818.JPG
 • DSC07828.JPG
 • DSC07834.JPG
 • DSC07844.JPG
 • DSC07848.JPG
 • DSC07861.JPG
 • DSC07864.JPG
 • DSC07865.JPG
 • DSC07872.JPG
 • swzygmunt1.JPG

ARTYKUŁWręczenie tego daru odbyło się podczas 5. Festiwalu Body, organizowanego przez Stowarzyszenie Strefa JPII.

- Przywiozłem z Rzymu prezent od Ojca Świętego, który wie, że w Szydłowcu zgromadziła się młodzież. Papież wie również, że tutaj jest Strefa Jana Pawła II. Papież jest z nami - powiedział ks. Warso.

Festiwal Body to radosne, ewangelizacyjne spotkanie młodych. W minionych latach odbywało się na Rynku Wielkim w Szydłowcu. Rok temu, z racji pandemii, miało swą odsłonę jedynie on-line. W tym roku impreza odbyła się w formule mieszanej. Wciąż dominowało on-line, ale nie zabrakło także elementów przygotowanych w realu.

- Piąta edycja spotkań odbyła się pod hasłem „Abba”, to znaczy: „Ojcze”. W tym roku hasło spotkania to słowo: ABBA, ojcze. A to choćby stąd, że mamy Rok Świętego Józefa, ojca i opiekuna Świętej Rodziny, i tego, że 30 lat temu na Jasnej Górze odbyły się Światowe Dni Młodych, a hymnem tamtego spotkania była pieśń: "ABBA, Ojcze" - mówi Przemysław Duda, prezes Strefy JPII w Szydłowcu.

 

Spotkanie zostało podzielone na trzy etapy. - Skłanialiśmy się najpierw ku chłopcom, by im uświadomić, że w przyszłości będą ojcami. Po drugie, spojrzeliśmy na ojcostwo z ducha, a więc mowa o kapłanach. Chcieliśmy też podziękować ojcom z krwi i wysłuchać ojców narodu: Jana Pawła II oraz kard. Stefana Wyszyńskiego, który w najbliższym czasie ma być beatyfikowany. Jeśli towarzyszy nam hasło ABBA, to zrozumiałe, że w programie znalazł się moment, by pochylić się nad modlitwą "Ojcze nasz". Były oczywiście tańce lednickie, medytacja i koronka. Całość zakończył Apel Jasnogórski i adoracja, bo to nieodłączne elementy festiwali Body - mówi P. Duda.

W tym roku gośćmi spotkania byli: bp Marek Solarczyk, ordynariusz radomski, i Wojciech Modest Amaro, polski kucharz i restaurator znany z programów telewizyjnych oraz dzielenia się dobrem i świadectwem swojej wiary. Podczas panelu bp Marek Solarczyk mówił młodym o duchowym wymiarze ojcostwa. Wojciech Modest Amaro zostawił niezapomniane świadectwo ojca, osoby odpowiedzialnej za rodzinę.

Autor artykułu portal GOSC.RADOM.PL

 

1 2 facebook download png

 


Msze święte

Niedziela i święta
7.00, 9.00, 10.30,12.00, 17.00

Sobota Msza Święta
z formularza niedzielnego

18.00

Dni powszednie
7.00, 7.30, 17.30, 18.00

 

Nabożeństwa

Do M. B. Nieustającej Pomocy
Środa godz. 17.15

 

Koronka do Bożego Miłosierdzia
Piątek godz. 17.15

 

Nabożeństwo różańcowe
Dni powszednie 17.00, niedziela 16.30

 

Nabożeństwo Majowe, Czerwcowe, Gorzkie Żale
16.30

 

Droga Krzyżowa
Dla dzieci - 16.30
Dla dorosłych - 17.30

 

Odpust parafialny
02.05 - św. Zygmunta
16.07 - Matki Bożej Szkaplerznej

 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • plus2.jpg