ARTYKUŁWręczenie tego daru odbyło się podczas 5. Festiwalu Body, organizowanego przez Stowarzyszenie Strefa JPII.

- Przywiozłem z Rzymu prezent od Ojca Świętego, który wie, że w Szydłowcu zgromadziła się młodzież. Papież wie również, że tutaj jest Strefa Jana Pawła II. Papież jest z nami - powiedział ks. Warso.

Festiwal Body to radosne, ewangelizacyjne spotkanie młodych. W minionych latach odbywało się na Rynku Wielkim w Szydłowcu. Rok temu, z racji pandemii, miało swą odsłonę jedynie on-line. W tym roku impreza odbyła się w formule mieszanej. Wciąż dominowało on-line, ale nie zabrakło także elementów przygotowanych w realu.

- Piąta edycja spotkań odbyła się pod hasłem „Abba”, to znaczy: „Ojcze”. W tym roku hasło spotkania to słowo: ABBA, ojcze. A to choćby stąd, że mamy Rok Świętego Józefa, ojca i opiekuna Świętej Rodziny, i tego, że 30 lat temu na Jasnej Górze odbyły się Światowe Dni Młodych, a hymnem tamtego spotkania była pieśń: "ABBA, Ojcze" - mówi Przemysław Duda, prezes Strefy JPII w Szydłowcu.

Spotkanie zostało podzielone na trzy etapy. - Skłanialiśmy się najpierw ku chłopcom, by im uświadomić, że w przyszłości będą ojcami. Po drugie, spojrzeliśmy na ojcostwo z ducha, a więc mowa o kapłanach. Chcieliśmy też podziękować ojcom z krwi i wysłuchać ojców narodu: Jana Pawła II oraz kard. Stefana Wyszyńskiego, który w najbliższym czasie ma być beatyfikowany. Jeśli towarzyszy nam hasło ABBA, to zrozumiałe, że w programie znalazł się moment, by pochylić się nad modlitwą "Ojcze nasz". Były oczywiście tańce lednickie, medytacja i koronka. Całość zakończył Apel Jasnogórski i adoracja, bo to nieodłączne elementy festiwali Body - mówi P. Duda.

W tym roku gośćmi spotkania byli: bp Marek Solarczyk, ordynariusz radomski, i Wojciech Modest Amaro, polski kucharz i restaurator znany z programów telewizyjnych oraz dzielenia się dobrem i świadectwem swojej wiary. Podczas panelu bp Marek Solarczyk mówił młodym o duchowym wymiarze ojcostwa. Wojciech Modest Amaro zostawił niezapomniane świadectwo ojca, osoby odpowiedzialnej za rodzinę.

Autor artykułu portal GOSC.RADOM.PL