PIELGRZYMKA

WŁOSKIE SANKTUARIA

Termin :  04.05. - 13.05. 2022

San Giovanni Rotondo- Serracapriola – Castel Gandolfo -Rzym -Bolsena – Orvieto- Piza -Lukka – Florencja -Wenecja

Dzień 1.

Wyjazd z Szydłowca w godzinach porannych ( godz. 5.00 ), przejazd przez Czechy i Austrię na tranzytowy nocleg we Włoszech. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja , nocleg.

Dzień 2.

Msza Św. Wczesne śniadanie ,wyjazd w kierunku Półwyspu Gargano ( region Apulia), gdzie znajduje się jedno z najbardziej znanych na świecie sanktuariów , San Giovanni Rotondo. To tutaj spędził ponad 50 lat swojego życia Św. Ojciec Pio, tutaj nauczał, tutaj zmarł.

Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, w miarę możliwości czasowych uczestniczenie w wieczornej procesji w Sanktuarium. Nocleg.

Dzień 3.

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Serracapriola, gdzie także przebywał Św. Ojciec Pio . Serracapriola związana  jest też z osobą Matteo d' Agnone, wybitnym kaznodzieją i egzorcystą , który nawet dzisiaj  znany jest z pośmiertnych możliwości egzocyrstycznych .

Powrót do San Giovanni Rotondo.  Zwiedzanie miejsc związanych z pobytem i działalnością Ojca Pio, modlitwa przy jego grobie.

Kolacja, procesja,nocleg.

Dzień 4.

Śniadanie. Przejazd do Castel Gandolfo, miejsca , w którym najczęściej odpoczywał Ojciec Św. Jan Paweł II. Możliwość zwiedzania pałacu papieskiego

Przejazd do hotelu w okolicach Rzymu. Kolacja .Nocleg

Dzień 5.

Wczesne śniadanie, przejazd do Rzymu. Msza św. w Bazylice Św. Piotra. Następnie zwiedzanie Bazyliki , m.in. grobu Jana Pawła II.

Następnie spacer po Rzymie z miejscowym przewodnikiem oglądając najbardziej znane  atrakcje Wiecznego Miasta, jak np. Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie, Panteon, Piazza Navona, Colosseum i Forum Romanum( z zewnątrz).

Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 6.

Śniadanie. Przejazd do Bolseny i Orvieto ,miejsc związanych z cudem eucharystycznym w roku 1263, w wyniku którego zostało ustanowione święto Bożego Ciała. Odwiedzenie Sanktuariów , msza św.

Przejazd na nocleg do hotelu w Toskanii , zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

Dzień 7.

Śniadanie. Zwiedzanie Pizy z Polem Cudów , gdzie znajduje się  Krzywa Wieża, Katedra, Baptysterium, następnie przejazd do Lukki, rodzinnego miasta słynnego kompozytora Giacomo Pucciniego, spacer po mieście, msza św., przejazd do Fattorii na kolację  połączoną z degustacją toskańskich win i potraw. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 8.

Śniadanie. Przejazd do Florencji. Msza św. , , zwiedzanie z miejscowym przewodnikiem , np. Katedra, Bazylika Santa Croce, Babtysterium, Most Złotników, Galeria Uffizi, czas na zakup pamiątek, powrót do autokaru, przejazd na nocleg w okolice Wenecji.

Zakwaterowanie, kolacja , nocleg.

Dzień 9.

Śniadanie. Przejazd autokarem na nabrzeże, przeprawa statkiem do Wenecji , której patronem jest Św. Marek ewangelista. Msza Św. Po mszy zwiedzanie miasta z miejscowym przewodnikiem, czas wolny na zakup pamiątek, powrót do hotelu, czas na plażowanie.

Kolacja, nocleg.

Dzień 10.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, wyjazd w drogę powrotną (około 1200 km). Po drodze krótkie postoje .

Przyjazd do Szydłowca około północy.

Cena : 880 PLN i 490 €

Cena zawiera:

-Transport autokarem,

-9 noclegów w pokojach 2 – 3 osobowych

-9 śniadań, 8 kolacji, jedną kolację połączoną  z degustacją win i

potraw toskańskich

- opiekę pilota

-statek Wenecja, wstęp do Santa Croce we Florencji

-kolejkę w Orvieto, przejazdy komunikacją miejską ,

-parkingi, płatne wjazdy do miast włoskich,

-zestawy słuchawkowe,

- taksy klimatyczne, opłaty drogowe, rezerwacje mszy.

-ubezpieczenie KL i NNW

-opłaty rezerwacyjne

-miejscowych przewodników ( Rzym, Florencja, Wenecja, Piza, Luka

San Giovanni Rotondo ).

Uwagi:

Kolejność zwiedzanych obiektów ustala pilot i może ona ulec zmianie.

Zapisy pod numerem telefonu  793- 620-980