szablon1SANKTUARIAEUROPY Easy
PROGRAM  PIELGRZYMKI SANKTUARIA MARYJNE EUROPY DO  FRANCJI,

PORTUGALI  I  HISZPANII

W TERMINIE  11.04 - 23.04.2023r.

1. Dzień 11.04. / wtorek /. Około godziny 20.00 pakowanie bagaży i wyjazd w kierunku Paryża. Całonocny przejazd przez Polskę i Niemcy do celu.
  2. Dzień 12.04. / środa / Około godziny 17.00  przyjazd do Paryża. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
  3. Dzień 13.04. / czwartek/ Śniadanie. Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Paryża z przewodnikiem między innymi: Łuk Triumfalny - zbudowany w 1836 roku, znajduje się na placu Charles de Gaulle.  Pola Elizejskie - to symbol Paryża o długości niecałych 2 kilometrów. Wieże Eiffla - zbudowana w 1889 roku. To jedna z najwyższych konstrukcji na świecie. Bazylikę Sacre-Coeur położona na najwyższym wzgórzu Paryża w dzielnicy Montmartre. To ciekawe miejsce warto zobaczyć ze względów historycznych, sakralnych jak i dla pięknej panoramy. oraz kaplicę Matki Bożej Cudownego Medalika. W programie zwiedzania będzie również perfumeria FRAGONARD. Powrót do hotelu Obiadokolacja i nocleg.
  4. Dzień 14.04. / piątek / Śniadanie. Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd autokarem w kierunku do Lourdes /miejsce objawień Matki Bożej /. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Po obiadokolacji wyjście do Sanktuarium MB i procesję ze Świecami. Powrót do hotelu. Nocleg
  5. Dzień 15.04 / sobota / Całodzienny pobyt w Lourdes. Zwiedzanie cudownych miejsc związanych z objawieniem Matki Bożej z przewodnikiem.Sanktuarium Matki Bożej - światowe centrum dla pielgrzymów. Bazylika Niepokalanego poczęcia - jest nazywana powszechnie Bazyliką Górną. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Po obiadokolacji wyjście do Sanktuarium MB na wieczorną procesję ze świecami. Powrót do hotelu. Nocleg
  6. Dzień 16.04. /niedziela / Śniadanie. Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd autokarem w kierunku do Santiago de Compostela - chrześcijańska stolica Galicji . Zwiedzanie Katedry - jednej z najważniejszych świątyń - miejsce spoczynku św. Jakuba Większego. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
  7. Dzień 17.04. / poniedziałek / Śniadanie. Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd autokarem w kierunku do Fatimy - miejsca objawień Matki Bożej Fatimskiej. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, Po obiadokolacji wyjście do Bazyliki Matki Boskiej Różańcowej na wieczorna procesję ze świecami. Powrót do hotelu. Nocleg.
  8. Dzień 18.04. / wtorek / Śniadanie po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Fatimy z przewodnikiem..Zwiedzać będziemy Sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej w Cova de Iria, Grota objawień w Fatimie, Domy pastuszków w Aljustrel ( Franciszek, Hiacynta i Łucja, którym od 1917 roku wielokrotnie objawiła się Matka Boża), kościół i cmentarz gdzie są pochowani członkowie rodziny w centrum Fatimy Powrót do hotelu. Obiadokolacja i wyjście na wieczorną procesję ze świecami, nocleg.
  9. Dzień 19.04. / środa / Wczesne śniadanie.. Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd autokarem w kierunku do Barcelony. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg
  10. Dzień 20.04. /czwartek / Śniadanie. Po śniadaniu wyjazd autokarem do Montserrat - Klasztor i Bazylika na wzgórzu Montserrat - kult Czarnej Madonny Czarnulka, bo tak właśnie tłumaczy się La Morenta (Madonna z Dzieciątkiem w Montserrat).Od 1881 roku została uznana za Patronkę Katalonii. Zwiedzanie Barcelony między innymi: Sagrada Familia - świątynia w stylu Antonia Gaudiego, pełnym odniesień do przyrody: pelikanów, gołębi, form roślinnych. Parc Guell - jest najbardziej magicznym z parków Barcelony. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
  11. Dzień 21.04. /piątek /. Śniadanie. Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd autokarem w kierunku do La Salette. - miejsce Bolesnego objawienia Maryi z La Salette. Matka Boża ukazała się dwojgu pastuszkom jeden jedyny raz w dniu 19 września 1846 roku na górze wznoszącej się nad La Salette, w Alpach wysokich w Francji Zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma. Obiadokolacja i nocleg.
  12. Dzień 22.04. /sobota / Śniadanie. Po śniadaniu uczestnictwo w porannej mszy świętej, a następnie po zwiedzaniu wyjazd autokarem w kierunku do Niemiec. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Stuttgartu. Obiadokolacja i nocleg.
  13. Dzień 23.04. / niedziela / Śniadanie. Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu pakowanie bagaży i wyjazd w kierunku Szydłowca. Powrót w godzinach wieczorowo nocnych.

Program pielgrzymki może ulec zmianie zawsze na korzyść uczestników pielgrzymki

Koszt pielgrzymki 530 euro, 1450 PLN

Koszt ten obejmuje:

• Wynajem luksusowego autokaru
  • Opłata autostrad i parkingów
  • Rezerwacja hoteli z wyżywieniem ( śniadania i obiadokolacje )
  • Ubezpieczenie uczestników pielgrzymki
  • Opłata pilota na całej trasie pielgrzymki
  • Opłata miejscowych przewodników

Koszt ten nie obejmuje:

-     Wstępy do zwiedzanych obiektów

Przy zapisywaniu decyduje kolejność zgłoszeń z wpłatą zadatku 250 euro, 400,- PLN