• DSC07797.JPG
 • DSC07800.JPG
 • DSC07808.JPG
 • DSC07809.JPG
 • DSC07818.JPG
 • DSC07828.JPG
 • DSC07834.JPG
 • DSC07844.JPG
 • DSC07848.JPG
 • DSC07861.JPG
 • DSC07864.JPG
 • DSC07865.JPG
 • DSC07872.JPG
 • swzygmunt1.JPG

          

   XV Niedziela Zwykła  12 VII 2020r.

                                         
1. Codziennie od godz. 17.00 zapraszamy na osobistą modlitwę przed    wystawionym Bogiem w Najświętszym Sakramencie. Na zakończenie     adoracji w miesiącu lipcu modlimy się Litanią do Najświętszej Krwi    Chrystusa w intencjach osobistych, rodzinnych i naszej Ojczyzny.   

Zapraszamy dziś na Mszę Świętą o godz. 17.00 będziemy modlić się    w intencji Ojczyzny   

Dzisiaj też odbywają się wybory na Prezydenta. Bardzo prosimy tak    zaplanować dzień by wziąć udział i zagłosować według sumienia i     rozeznania na najlepszego kandydata.    Pamiętajmy jest to święto demokracji i każdy głos jest tak samo ważny.         

2. W tygodniu :

w poniedziałek – Św. Andrzeja Świerada i Benedykta  Zapraszamy na Mszę Świętą o godz 18.00 i Nabożeństwo Fatimskie. -

w środę – Św. Bonawentury.  Rycerze Kolumba zapraszają po Mszy Świętej o godz. 18.00 do modlitwy  różańcowej przed ołtarzem Matki Bożej Szkaplerznej.-

w czwartek – Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.  Uroczystość odpustowa w naszej parafii. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00,   10.30, 12.00 i 18.00. Uroczystej sumie będzie przewodniczył i wygłosi do   nas Słowo Boże ks. abp Wacław Depo. Po każdej Mszy Świętej ceremonia   poświęcenia i nałożenia szkaplerzy. Strefa JP II będzie rozprowadzać  szkaplerze przed każdą Mszą Świętą.
 

Za tydzień na Mszy Świętej o godz. 10.30 poświęcimy nowy świecznik  przy ołtarzu Matki Bożej Szkaplerznej.
 

Towarzystwo Patriotyczne imienia ks. Romana Kotlarza w Szydłowcu   zaprasza w przyszłą niedzielę na Mszę Świętą o godz. 12.00. Będziemy się   modlić o beatyfikację Sługi Bożego ks. Romana Kotlarza. Mszy będzie   przewodniczył i wygłosi do nas słowo ks. Kazimierz Kurek.      

3.Trwają intensywne prace związane z generalnym remontem domu    parafialnego. W tym roku remontujemy część zamieszkałą przez Siostry.

4. Parafianom z ul. Kolejowej z bloku nr 6 z trzeciej klatki  dziękujemy   za złożone ofiary na kwiaty i posprzątanie Kościoła.     Parafian z ul. Kolejowej z bloku nr 6 z czwartej klatki zapraszamy   w sobotę na godz. 9.00 do sprzątania świątyni.

5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej; „Gościa Niedzielnego”, „ Małego    Gościa Niedzielnego”, „Miłujcie się”. Prasę rozprowadza Pan Kościelny.  

6.  Wszystkim Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia, przeżywającym wakacje,     

urlopy życzymy Bożych łask i darów oraz opieki Maryi i Świętych Patronów.       

                                        

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Parafia św. Zygmunta w Szydłowcu wraz z ks. Prof. Jackiem Kucharskim, Moderatorem Dzieła Biblijnego Diecezji Radomskiej organizują pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 20-27 wrzesień 2020r. Więcej informacji u ks. Pawła, tel. 608806048.

       

Program Pielgrzymki do Włoch

 

PIELGRZYMKA  DO  WŁOCH Z PARAFII ŚW. ZYGMUNTA
W SZYDŁOWCU    TERMIN: 16-25.10.2020r. 

WERONA – LAGO DI GARDA -  SIRMIONE - MEDIOLAN – BOLONIA –  MANOPPELLO  – WATYKAN –SIENA - CASCIA

 

Dzień 1    niedziela Msza Św. Wyjazd z Szydłowca o godz. 11.00. Przejazd do hotelu w okolicy Brna na kolację i nocleg.

Dzień 2     poniedziałek Śniadanie. Tranzyt przez Austrię do Włoch. Przejazd na kolację i nocleg koło Werony.

Dzień 3     wtorek Śniadanie. Przejazd do Werony, która swoją popularność zdobyła dzięki roli w sztuce angielskiego dramaturga Williama  Shakespeare'a – Romeo i Julia. Dom Julii, a w szczególności jej balkon, to jeden z najbardziej znanych zabytków we Włoszech. W starożytnym amfiteatrze –Arena di Verona, który jest starszy niż rzymskie Koloseum – odbywa się słynny na cały świat festiwal operowy. W okresie letnim organizuje się tu także mnóstwo koncertów i przedstawień teatralnych.  , zwiedzanie miasta z przewodnikiem lokalnym :spacer od rzymskiego amfiteatru Arena przez Piazza dei Signori do Casa Capuletti. Przejazd do Sirmione położonego nad pięknym jeziorem Garda , gdzie zobaczymy zamek Scaligierich. Rejs motorówkami po jeziorze dookoła cypla. Czas wolny na wypoczynek i kąpiel. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 4    środa Śniadanie. Przejazd do Mediolanu , który jest drugim co do wielkości włoskim miastem (po Rzymie). Cieszy się również renomą stolicy gospodarczej Włoch. Zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym: zamek Sforza, katedra i Piazza Duomo , galeria Vittorio Emanuele, Teatr la Scala (z zewnątrz). Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 5    czwartek Śniadanie. Przejazd do Bolonii. Zwiedzanie centrum miasta oraz zabytków skupionych wokół Piazza Maggiore i Piazza del Nettuno. Przejdziemy również pod Uniwersytet, którego początki sięgają XI w. Msza Św. w kościele św. Dominika, miejscu pochówku tego mistyka i założyciela zakonu. Zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym: Fontanna Neptuna, Piazza Maggiore i bazylika Św. Petroniusza, Uniwersytet. Msza Św. Przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 6   piątek Śniadanie. Przejazd do Manoppello, sanktuarium Volto Santo , gdzie przechowywana jest chusta z Boskim obliczem . Msza Św.Kolacja i nocleg w okolicach Rzymu.

Dzień 7   sobota Watykan.  Msza Św. przy grobie Św. Jana Pawła II.  Zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym : Muzea Watykańskie z Kaplicą Sykstyńską, bazylika Św. Piotra. Przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 8   niedziela Śniadanie. Zwiedzanie  Sieny – miasta Św. Katarzyny: Sanktuarium św. Katarzyny Sieneńskiej - jednej z głównych patronek Włoch, kościół Dominikanów, katedra, baptysterium, Piazza del Campo, na którym odbywają się wyścigi konne słynne Palio . Przejazd na kolację i nocleg w Casci .

Dzień 9  poniedziałek Cascia – miasto  Św. Rity, patronki od spraw po ludzku beznadziejnych . Msza Św. Modlitwa przy relikwiach  Świętej. Przejazd na kolację i nocleg  w okolice  Padwy.

Dzień 10   wtorek Śniadanie. Tranzyt przez Austrię i Czechy do Polski. Powrót.

Koszt  pielgrzymki 800 zł + 470 Euro

Zapisy u ks. Michała Tel. 604-508-861
i u Pani Beaty Gwardyś  Tel. 793-620-980 

 

1 2 facebook download png

 


Msze święte

Niedziela i święta
7.00, 9.00, 10.30,12.00, 17.00

Sobota Msza Święta
z formularza niedzielnego

18.00

Dni powszednie
7.00, 7.30, 17.30, 18.00

 

Nabożeństwa

Do M. B. Nieustającej Pomocy
Środa godz. 17.15

 

Koronka do Bożego Miłosierdzia
Piątek godz. 17.15

 

Nabożeństwo różańcowe
Dni powszednie 17.00, niedziela 16.30

 

Nabożeństwo Majowe, Czerwcowe, Gorzkie Żale
16.30

 

Droga Krzyżowa
Dla dzieci - 16.30
Dla dorosłych - 17.30
Dla młodzieży - 19.00

 

Odpust parafialny
02.05 - św. Zygmunta
16.07 - Matki Bożej Szkaplerznej

 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • plus2.jpg