• DSC07797.JPG
  • DSC07865.JPG
  • DSC07872.JPG
  • swzygmunt1.JPG

XV Niedziela Zwykła  12 VII 2020r.

1. Codziennie od godz. 17.00 zapraszamy na osobistą modlitwę przed    wystawionym Bogiem w Najświętszym Sakramencie. Na zakończenie     adoracji w miesiącu lipcu modlimy się Litanią do Najświętszej Krwi    Chrystusa w intencjach osobistych, rodzinnych i naszej Ojczyzny.

Zapraszamy dziś na Mszę Świętą o godz. 17.00 będziemy modlić się    w intencji Ojczyzny

Dzisiaj też odbywają się wybory na Prezydenta. Bardzo prosimy tak    zaplanować dzień by wziąć udział i zagłosować według sumienia i     rozeznania na najlepszego kandydata.    Pamiętajmy jest to święto demokracji i każdy głos jest tak samo ważny.

2. W tygodniu :

w poniedziałek – Św. Andrzeja Świerada i Benedykta  Zapraszamy na Mszę Świętą o godz 18.00 i Nabożeństwo Fatimskie. -

w środę – Św. Bonawentury.  Rycerze Kolumba zapraszają po Mszy Świętej o godz. 18.00 do modlitwy  różańcowej przed ołtarzem Matki Bożej Szkaplerznej.-

w czwartek – Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.  Uroczystość odpustowa w naszej parafii. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00,   10.30, 12.00 i 18.00. Uroczystej sumie będzie przewodniczył i wygłosi do   nas Słowo Boże ks. abp Wacław Depo. Po każdej Mszy Świętej ceremonia   poświęcenia i nałożenia szkaplerzy. Strefa JP II będzie rozprowadzać  szkaplerze przed każdą Mszą Świętą.

Za tydzień na Mszy Świętej o godz. 10.30 poświęcimy nowy świecznik  przy ołtarzu Matki Bożej Szkaplerznej.

Towarzystwo Patriotyczne imienia ks. Romana Kotlarza w Szydłowcu   zaprasza w przyszłą niedzielę na Mszę Świętą o godz. 12.00. Będziemy się   modlić o beatyfikację Sługi Bożego ks. Romana Kotlarza. Mszy będzie   przewodniczył i wygłosi do nas słowo ks. Kazimierz Kurek.

3.Trwają intensywne prace związane z generalnym remontem domu    parafialnego. W tym roku remontujemy część zamieszkałą przez Siostry.

4. Parafianom z ul. Kolejowej z bloku nr 6 z trzeciej klatki  dziękujemy   za złożone ofiary na kwiaty i posprzątanie Kościoła.     Parafian z ul. Kolejowej z bloku nr 6 z czwartej klatki zapraszamy   w sobotę na godz. 9.00 do sprzątania świątyni.

5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej; „Gościa Niedzielnego”, „ Małego    Gościa Niedzielnego”, „Miłujcie się”. Prasę rozprowadza Pan Kościelny.

6.  Wszystkim Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia, przeżywającym wakacje,

urlopy życzymy Bożych łask i darów oraz opieki Maryi i Świętych Patronów.

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Parafia św. Zygmunta w Szydłowcu wraz z ks. Prof. Jackiem Kucharskim, Moderatorem Dzieła Biblijnego Diecezji Radomskiej organizują pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 20-27 wrzesień 2020r. Więcej informacji u ks. Pawła, tel. 608806048.

Program Pielgrzymki do Włoch

PIELGRZYMKA  DO  WŁOCH Z PARAFII ŚW. ZYGMUNTA
W SZYDŁOWCU    TERMIN: 16-25.10.2020r.

WERONA – LAGO DI GARDA -  SIRMIONE - MEDIOLAN – BOLONIA –  MANOPPELLO  – WATYKAN –SIENA - CASCIA

Dzień 1    niedziela Msza Św. Wyjazd z Szydłowca o godz. 11.00. Przejazd do hotelu w okolicy Brna na kolację i nocleg.

Dzień 2     poniedziałek Śniadanie. Tranzyt przez Austrię do Włoch. Przejazd na kolację i nocleg koło Werony.

Dzień 3     wtorek Śniadanie. Przejazd do Werony, która swoją popularność zdobyła dzięki roli w sztuce angielskiego dramaturga Williama  Shakespeare'a – Romeo i Julia. Dom Julii, a w szczególności jej balkon, to jeden z najbardziej znanych zabytków we Włoszech. W starożytnym amfiteatrze –Arena di Verona, który jest starszy niż rzymskie Koloseum – odbywa się słynny na cały świat festiwal operowy. W okresie letnim organizuje się tu także mnóstwo koncertów i przedstawień teatralnych.  , zwiedzanie miasta z przewodnikiem lokalnym :spacer od rzymskiego amfiteatru Arena przez Piazza dei Signori do Casa Capuletti. Przejazd do Sirmione położonego nad pięknym jeziorem Garda , gdzie zobaczymy zamek Scaligierich. Rejs motorówkami po jeziorze dookoła cypla. Czas wolny na wypoczynek i kąpiel. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 4    środa Śniadanie. Przejazd do Mediolanu , który jest drugim co do wielkości włoskim miastem (po Rzymie). Cieszy się również renomą stolicy gospodarczej Włoch. Zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym: zamek Sforza, katedra i Piazza Duomo , galeria Vittorio Emanuele, Teatr la Scala (z zewnątrz). Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 5    czwartek Śniadanie. Przejazd do Bolonii. Zwiedzanie centrum miasta oraz zabytków skupionych wokół Piazza Maggiore i Piazza del Nettuno. Przejdziemy również pod Uniwersytet, którego początki sięgają XI w. Msza Św. w kościele św. Dominika, miejscu pochówku tego mistyka i założyciela zakonu. Zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym: Fontanna Neptuna, Piazza Maggiore i bazylika Św. Petroniusza, Uniwersytet. Msza Św. Przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 6   piątek Śniadanie. Przejazd do Manoppello, sanktuarium Volto Santo , gdzie przechowywana jest chusta z Boskim obliczem . Msza Św.Kolacja i nocleg w okolicach Rzymu.

Dzień 7   sobota Watykan.  Msza Św. przy grobie Św. Jana Pawła II.  Zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym : Muzea Watykańskie z Kaplicą Sykstyńską, bazylika Św. Piotra. Przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 8   niedziela Śniadanie. Zwiedzanie  Sieny – miasta Św. Katarzyny: Sanktuarium św. Katarzyny Sieneńskiej - jednej z głównych patronek Włoch, kościół Dominikanów, katedra, baptysterium, Piazza del Campo, na którym odbywają się wyścigi konne słynne Palio . Przejazd na kolację i nocleg w Casci .

Dzień 9  poniedziałek Cascia – miasto  Św. Rity, patronki od spraw po ludzku beznadziejnych . Msza Św. Modlitwa przy relikwiach  Świętej. Przejazd na kolację i nocleg  w okolice  Padwy.

Dzień 10   wtorek Śniadanie. Tranzyt przez Austrię i Czechy do Polski. Powrót.

Koszt  pielgrzymki 800 zł + 470 Euro

Zapisy u ks. Michała Tel. 604-508-861