c700x420

Program Pielgrzymki do Włoch

PIELGRZYMKA  DO  WŁOCH Z PARAFII ŚW. ZYGMUNTA

W SZYDŁOWCU    TERMIN: 03-12.05.2020r.

WERONA – LAGO DI GARDA -  SIRMIONE - MEDIOLAN – BOLONIA –  MANOPPELLO  – WATYKAN –SIENA - CASCIA

Dzień 1    niedziela Msza Św. Wyjazd z Szydłowca o godz. 11.00. Przejazd do hotelu w okolicy Brna na kolację i nocleg.

Dzień 2     poniedziałek Śniadanie. Tranzyt przez Austrię do Włoch. Przejazd na kolację i nocleg koło Werony.

Dzień 3     wtorek Śniadanie. Przejazd do Werony, która swoją popularność zdobyła dzięki roli w sztuce angielskiego dramaturga Williama  Shakespeare'a – Romeo i Julia. Dom Julii, a w szczególności jej balkon, to jeden z najbardziej znanych zabytków we Włoszech. W starożytnym amfiteatrze –Arena di Verona, który jest starszy niż rzymskie Koloseum – odbywa się słynny na cały świat festiwal operowy. W okresie letnim organizuje się tu także mnóstwo koncertów i przedstawień teatralnych.  , zwiedzanie miasta z przewodnikiem lokalnym :spacer od rzymskiego amfiteatru Arena przez Piazza dei Signori do Casa Capuletti. Przejazd do Sirmione położonego nad pięknym jeziorem Garda , gdzie zobaczymy zamek Scaligierich. Rejs motorówkami po jeziorze dookoła cypla. Czas wolny na wypoczynek i kąpiel. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 4    środa Śniadanie. Przejazd do Mediolanu , który jest drugim co do wielkości włoskim miastem (po Rzymie). Cieszy się również renomą stolicy gospodarczej Włoch. Zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym: zamek Sforza, katedra i Piazza Duomo , galeria Vittorio Emanuele, Teatr la Scala (z zewnątrz). Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 5    czwartek Śniadanie. Przejazd do Bolonii. Zwiedzanie centrum miasta oraz zabytków skupionych wokół Piazza Maggiore i Piazza del Nettuno. Przejdziemy również pod Uniwersytet, którego początki sięgają XI w. Msza Św. w kościele św. Dominika, miejscu pochówku tego mistyka i założyciela zakonu. Zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym: Fontanna Neptuna, Piazza Maggiore i bazylika Św. Petroniusza, Uniwersytet. Msza Św. Przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 6   piątek Śniadanie. Przejazd do Manoppello, sanktuarium Volto Santo , gdzie przechowywana jest chusta z Boskim obliczem . Msza Św.Kolacja i nocleg w okolicach Rzymu.

Dzień 7   sobota Watykan.  Msza Św. przy grobie Św. Jana Pawła II.  Zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym : Muzea Watykańskie z Kaplicą Sykstyńską, bazylika Św. Piotra. Przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 8   niedziela Śniadanie. Zwiedzanie  Sieny – miasta Św. Katarzyny: Sanktuarium św. Katarzyny Sieneńskiej - jednej z głównych patronek Włoch, kościół Dominikanów, katedra, baptysterium, Piazza del Campo, na którym odbywają się wyścigi konne słynne Palio . Przejazd na kolację i nocleg w Casci .

Dzień 9  poniedziałek Cascia – miasto  Św. Rity, patronki od spraw po ludzku beznadziejnych . Msza Św. Modlitwa przy relikwiach  Świętej. Przejazd na kolację i nocleg  w okolice  Padwy.

Dzień 10   wtorek Śniadanie. Tranzyt przez Austrię i Czechy do Polski. Powrót.

Koszt  pielgrzymki 800 zł + 470 Euro

Cena zawiera:

- przejazd luksusowym autokarem

- rejs motorówkami

- bilety wstępu do Muzeum Watykańskiego

- bilet na przejazd metrem w Rzymie

- przewodników lokalnych

- opiekę polskojęzycznego pilota

- ubezpieczenie

- zakwaterowanie i wyżywienie w hotelach

Zapisy u ks. Michała Tel. 604-508-861
i u Pani Beaty Gwardyś  Tel. 793-620-980